Dawid Kubacki znowu najlepszy!

Polski skoczek narciarski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu.

W pierwszej serii Kubacki poleciał najdalej czyli na 141,5 m. Z notą 157,4 pkt wyprzedzał o prawie 7 punktów Austriaka Manuela Fettnera (138 m). Piotr Żyła skoczył 139,5 m i był trzeci. W finale Kubacki potwierdził klasę. Skok na odległość 135,5 m zapewnił mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Fettner, a Słoweniec Anze Lanisek był trzeci. Na piątej pozycji uplasował się Żyła.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIS prowadzi Kubacki, który do tej pory zgromadził 650 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Słoweniec Anże Lanisek (576 punktów), a trzeci jest Austriak Stefan Kraft (467 punktów). Piotr Żyła jest piąty a Kamil Stoch czternasty. Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w Oberstdorfie w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

źródło: eurosport.pl