Legia Warszawa wygrała w Moskwie

Na inaugurację fazy grupowej UEFA Ligi Europy Mistrz Polski pokonał Spartaka Moskwa 1:0. Jedynego gola w meczu strzelił w doliczonym czasie gry Lirim Kastrati.

Od początku meczu na boisku dominowali gospodarze. Jednakże dopiero w 30 minucie stworzyli oni zagrożenie pod bramką Artura Boruca. Prostopadłe podanie za linię obrony otrzymał Jordan Larsson. Szwed oddał strzał, ale doskonale zachował się bramkarz Legii. W kończówce pierwszej połowy groźnie strzelali jeszcze Quincy Promes i Victor Moses, ale bramek nie zdobyli.

Na początku drugiej połowy piłkarze Spartaka ponownie zaatakowali, lecz nadal bez powodzenia. W końcu w 65. minucie gry po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzał głową oddał Samuel Gigot. Piłka odbiła się od poprzeczki bramki Boruca. Spartak atakował coraz śmielej, a Legia przeszła do obrony. Ale w końcówce meczu kilka okazji na zdobycie bramki miała Legia, strzelali Luquinhas i Emreli. Dopiero w doliczonym czasie gry znakomitym rajdem popisał się Muci, który dograł piłkę do Kastratiego i Legia wyszła na prowadzenie. Przed samym końcem meczu strzelec bramki miał jeszcze jedną okazję, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W tabeli grupy C prowadzi Legia. Drugie miejsce ex equo zajmują Leicester i SSC Napoli, które mają po jednym punkcie. Tabelę zamyka Spartak Moskwa.