Remis w meczu Polska - Anglia

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Anglią na PGE Stadionie Narodowym. Gola na wagę remisu w końcówce meczu zdobył Damian Szymański.

Polacy rozegrali bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to zdominowali rywali. Podopieczni Garetha Southgate'a grali atakiem pozycyjnym i dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie byli jednak w stanie sprawić większego zagrożenia pod bramką Szczęsnego. W 30 minucie szansę na zdobycie bramki miał Lewandowski, ale Jordan Pickford skutecznie interweniował. Po zakńczeniu pierwszej połowy meczu doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W konsekwencji żółtymi kartkami zostali ukarani Kamil Glik i Harry Maguire.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Anglicy zdominowali naszych zawodników. Znakomitą szansę na strzelenie gola goście mieli w 61. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Maguire. Piłka odbiła się od słupka i została wybita na aut przez Pawła Dawidowicza. Trener Paolo Sousa wprowadził na boisko Karola Świderskiego i Damiana Szymańskiego. Nie ustrzegli oni jednak naszej drużyny przed stratą bramki. W 72 minucie z dużej odległości bardzo skuteczny strzał oddał kapitan Anglików - Harry Kane i goście objęli prowadzenie. Gola na wagę remisu w 92 minucie zdobył Damian Szymański po podaniu od Roberta Lewandowskiego.

Następny mecz reprezentacja Polski rozegra 9 października w Warszawie z San Marino.

źródło: polsatsport.pl