Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Polska zakończyła rywalizację na 17 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polscy sportowcy zdobyli łącznie 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. Klasyfikację medalową wygrali Amerykanie z 39 złotymi medalami, tuż za nimi uplasowali się Chińczycy z 38 złotymi krążkami. Na trzecim miejscu byli gospodarze - Japończycy, z 27 złotymi medalami.

Podczas igrzysk w polskiej reprezentacji zdeydowanie najlepiej zaprezentowali się lekkoatleci, którzy zdobyli aż 9 medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Mistrzami olimpijskimi zostali: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk - sztafeta mieszana 4x400 m, Anita Włodarczyk - rzut młotem, Wojciech Nowicki - rzut młotem, Dawid Tomala - chód na 50 km.

O rozczarowaniu mogą mówić m.in. Piotr Lisek (6 miejsce), kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, którzy nie znaleźli się w finale, skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko (11 miejsce) oraz startujący na 1500 m Marcin Lewandowski, który nie dotarł do mety w półfinale z powodu kontuzji.

Następne igrzyska letniej olimpiady odbędą się już za trzy lata - od 2 do 18 sierpnia 2024 roku w Paryżu.

źródło: eurosport.pl