Polscy koszykarze świętowali awans do Mistrzostw Świata

W ostatnim meczu eliminacji MŚ polscy koszykarze pokonali Holendrów 85:76. Jednak wynik tego spotkania nie miał znaczenia w kontekście awansu do turnieju finałowego. Nasi zawodnicy, pokonując w piątek Chorwatów, zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Świata.

Polacy wygrali piąty mecz z rzędu i z bilansem 8-4 zajęli trzecie miejsce w grupie J. Lepsi od naszej drużyny byli tylko Litwini i Włosi. Na mistrzostwa świata, które odbędę się w dniach 31 sierpnia - 15 września, podopieczni amerykańskiego trenera Mike'a Tylora awansowali po raz pierwszy od 52 lat.

W turnieju finałowym MŚ wezmą udział aż 32 drużyny. Losowanie grup pierwszej rundy tego turnieju odbędzie się 16 marca w Shenzen. Nie można wykluczyć, że los przydzieli naszym koszykarzom amerykański "Dream Team". Nasza drużyna nie będzie losowana z tzw. pierwszego koszyka, gdyż w rankingu FIBA jest dopiero na 25 miejscu. Zdecydowanymi faworytami MŚ będą oczywiście Amerykanie, ale oprócz nich zagrają bardzo dobre ekipy Francji, Hiszpanii, Grecji, Argentyny, Litwy i Serbii. Co ciekawe zabraknie aktualnych Mistrzów Europy Słoweńców, gdyż w meczach eliminacyjnych nie mogli zagrać ich podstawowi zawodnicy rozgrywający w tym samym czasie mecze w NBA.

źródło: tvn24