Zakończyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang

Wczoraj zakończyły się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Reprezentacja Polski zdobyła na nich dwa medale. Złoty - Kamil Stoch w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni oraz brązowy - ekipa skoczków narciarskich w konkursie drużynowym.

Łącznie odbyły się 102 konkurencje, w których rywalizowało 2900 sportowców z 92 krajów. Igrzyska trwały 16 dni. W klasyfikacji medalowej triumfowali Norwegowie, którzy zdobyli 39 medali (aż 14 złotych). Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy - 31 medali (14 złotych), na trzecim Kanadyjczycy - 29 medali (11 złotych). Dla norweskiej ekipy to najlepszy wynik w historii. Za cztery lata igrzyska odbędą się w Pekinie, który zostanie pierwszym w historii organizatorem letnich i zimowych igrzysk olimpijskich.

Jedną z największych gwiazd igrzysk była bez wątpienia Czeszka Ester Ledecka, która jako pierwsza w historii kobieta na jednej imprezie została mistrzynią olimpijską w dwóch różnych dyscyplinach (snowboardzie i narciarstwie alpejskim).

Pod nieobecność hokeistów NHL turniej mężczyzn wygrali Rosjanie występujący pod olimpijską flagą. Srebrny medal wywalczyli fenomenalnie grający Niemcy, brązowy - Kanadyjczycy.