Stelmet zdobywcą Pucharu Polski

W finale w warszawskiej Arenie Ursynów Stelmet BC Zielona Góra wygrał z Anwilem Włocławek 79:57.

Mistrzowie Polski wygrali mecz wykorzystując swoje największe atuty - wyrównany skład, solidną defensywę i wszechstronny atak. Gracze Stelmetu męczyli się w pierwszej kwarcie, gdy do kosza nie wpadały ich rzuty z dystansu, a rywale zmienną obroną skutecznie spowalniali tempo gry. Na przerwę jednak Stelmet już schodził z siedmiopunktową przewagą, a potem zaczął odskakiwać w trzeciej kwarcie, w ostatnich 10 minutach rywalom uciekła na 22 punkty.

Pod koszem nie do zatrzymania był Nemanja Djurisć. Czarnogórzec mecz zakończył z 12 punktami i 11 zbiórkami. 12 punktów dorzucił Karol Gruszecki, a 10 miał Armani Moore. Najlepszym zawodnikiem finału wybrano kapitana Stelmetu Łukasza Koszarka, który w ostatnim meczu zdobył osiem punktów, pięć zbiórek i trzy asysty.

Podczas wręczania nagród zwycięzcom doszło do kuriozalnej sytuacji, bowiem koszykarze Stelmetu trzymali tablicę z napisem: "Zbobywca Pucharu Polski". Organizatorzy nie ustrzegli się błędu, ale kibice drużyny z Zielonej Góry już wpadli na pomysł, aby zawodnicy złożyli na bannerze podpisy, a potem przekazać ów napis na aukcję charytatywną.

źródło: sport.pl