Ruszyły eliminacje do Ligi Europy UEFA

W pierwszym meczu I rundy eliminacji Lech Poznań wygrał 2-0 (0-0) z kazachskim Żetysu Tałdykorgan. Bohaterem spotkania został debiutujący w barwach "Kolejorza" Gergő Lovrencsics. Węgier najpierw asystował przy bramce Rafała Murawskiego w 61. minucie, a cztery minuty później sam pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik spotkania.

5 lipca 2012, 20:00 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 2-0 Żetysu Tałdykorgan
bramki: Rafał Murawski 61, Gergő Lovrencsics 65

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 32. Mateusz Możdżeń, 20. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 11. Gergő Lovrencsics, 6. Łukasz Trałka (54, 16. Rafał Murawski), 17. Szymon Drewniak, 10. Siergiej Kriwiec (46, 14. Vojo Ubiparip), 24. Aleksandyr Tonew (85, 8. Jacek Kiełb) - 18. Bartosz Ślusarski.

Żetysu: 1. Władimir Łoginowskij - 18. Danijar Mukanow, 21. Miloš Mihajlov, 5. Damir Dautow, 86. Marko Đalović - 28. Edin Junuzović (70, 11. Aleksiej Szczotkin), 70. Zoran Kostić, 19. Siniša Dobrašinović, 10. Siergiej Skorych (81, 14. Ołżas Spanow), 7. Sierikżan Mużykow (70, 2. Ajdar Kumisbiekow) - 20. Danilo Belić.

żółte kartki: Kostić, Dobrašinović.

sędziował: Luc Wouters (Belgia).
widzów: 23108.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w najbliższy czwartek (12 lipca) w Kazachstanie.

źródło: 90minut